Fundacja Opieki Nad Zwierzętami Bezdomnymi "Przytulisko" - w Nowym Domu - Agusia, suka, 7 lat wstecz

Agusia (ID: 273) - w Nowym Domu

Data dodania ogłoszenia: 14:37, 09.02.2017 | Aktualizacja: 12:38, 08.09.2019

Agusia

Imię: Agusia
Płeć: suczka

Aga to sunia w średnim wieku... Trafiła do schroniska z ulicy w 2011 roku. Nie wiemy dlaczego mieszkała na ulicy, jej oczka opowiedziały nam jednak smutną historię... Błąkała się przeganiana z kąta w kąt, głodowała, bo ludzie nie są w dzisiejszych czasach skłonni nakarmić głodnego. Marzła zimą, mokła w deszczu, cierpiała od upału latem. Nie potrafiła poprosić o pomoc... a nawet jeśli... pomógłby ktoś? :( Sunia była bardzo płochliwa, drżała na widok wyciągniętej dłoni. Kuliła się na miękkich łapkach rozpaczliwie szukając drogi ucieczki. Dostała budkę, miseczkę, własną obróżkę... Schronisko ją przerażało. Nie potrafiła odnaleźć się w hałasie, inne psiaki dominowały nad nią. Sunia nie dość, że mocno wycofana coraz bardziej zamykała się w sobie. Została zabrana do domu tymczasowego,w którym mieszka po dziś dzień. Do swojej opiekunki podchodzi chętnie, da się pogłaskać, choć wciąż ze strachem w oczach. Ma bardzo delikatną psychikę, Trzeba mówić do niej cichym, spokojnym głosem, powolutku głaskać za uszkiem. Sunia bardzo to lubi. Widać, że to ją odpręża, że lubi kontakt z ciepłem ludzkiej ręki. Mieszka w domu, potrafi zachować czystość. Dogaduje się z innymi psimi lokatorami, z kociakami również. W domu tym jest jednak jednym z wielu zwierzaków, często chorych i wymagających opieki... Na smyczce nie spaceruje... Szukamy jej bardzo odpowiedzialnego i najlepiej doświadczonego domu. Ludzi, którzy zrozumieją jej strach i potrzeby. Sunia potrzebuje spokoju i poczucia bezpieczeństwa. Jest wspaniałą dziewczynką, która z każdym kolejnym dniem coraz bardziej się otwiera. Potrzeba jej czasu... Sunia ma komplet szczepień, jest również wysterylizowana.