Dżek (piesek)

Kangurek (piesek)

W Przytulisku pod Buskiem schronienie znajduje około 180 psów.
Wiele z nich zostało uratowanych przed cierpieniem a nawet okrutną śmiercią.

Przytulisko ma ogromne potrzeby, m.in.: budowa wystarczającej liczby boksów, dostarczenie potrzebnego pożywienia. Dużych środków finansowych wymaga również opieka medyczna w postaci: szczepień, leczenia chorób, zabiegów sterylizacji i kastracji.

Część środków finansowych, przeznaczonych wyłącznie na pomoc medyczną, Fundacja pozyskuje z UMiG w Busku Zdroju. Niestety, środki te nie wystarczają na pokrycie ponoszonych na ten cel wydatków.

Pani Danusia - założycielka przytuliska - sama prowadząca to całe stadko, to złota osoba i najskromniejszy człowiek, jakiego spotkaliśmy. Sama zajmuje się tym psiakami, poświęcając się im bezgranicznie (wolontariuszki opiekują się psiakami w weekendy).

W ramach swoich ograniczonych możliwości dba o to, żeby miały czysto, były nakarmione i żeby nie marzły.

Uśmiecha się… ale widać, że martwi się o jutro: co będzie dalej? czym nakarmi psiaki? czym zapłaci za weterynarza jak któreś zachoruje?

Fundacja Opieki Nad Zwierzętami Bezdomnymi Przytulisko
Zbludowice, Busko-Zdrój